Echo House
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome to the Echo House!
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Cat&Chase, társalgó

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Chase Byers
Admin
Chase Byers


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2014. Apr. 21.
Tartózkodási hely : Echo Rehabilitációs Központ

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptyVas. Ápr. 27, 2014 10:19 am

cat&chase,
dr. feelgood


Eltolom a nagy kétoldalú üvegajtót, ami a teraszra vezet, és még mindig a lány karját fogva kiszökünk a teraszra. A fa lapokon, amiken állunk, olyan hangosan kopog az eső, hogy kiabálnom kell, hogy egyáltalán a remény felébredjen bennem: Cat hallja, amit mondok. Elengedem a karját, és széttárom a kezeim, mintha keblemre akarnám ölelni az egész világot. Alig fél perce vagyunk kint, de én már úgy nézek ki, mint aki ruhában csobbant egy három méter mély úszómedencébe.

- CSAK HALLGASD - kiabálom felé fordulva, csukott szemmel, nagyokat nyelve, hiszen az eső még a számat is megtölti, ahogy szólásra nyitom. Fogom magam és leülök, és magam mellé bökök a fejemmel, jelezve, hogy Cat is csücsüljön a földre, van még itt hely bőven. A hátam mögött támaszkodok, élvezem, ahogy kinyújtott nyelvemre potyognak az esőcseppek. A fákat bámulom, ahogy leveleiken végigszaladnak az esőcseppek, majd ismét zuhanni kezdenek és végül elfolynak a földön. Kezdek fázni, de sajnos ez velejárója a bőrig ázásnak, ám egyáltalán nem érdekel.
Catre nézek. Egy mosoly halovány emlékével az ajkamon felé kiabálok.
- CHASE BYERS.
Majd ismét az esőt nézem. Olyan sűrűn, olyan nagyon zuhog az eső, hogy alig lehet látni. Nem is nagyon tudom bemérni az udvar végét, vagy akár az első néhány fán sem látok túl.
- LÁTOD? NÉZD, AHOGY MINDEN ELFOLYIK - felemelem a tenyerem és felé nyújtom. A fehér bőrömön tovaszaladnak az esőcseppek, mintha menekülnének valami elől.

from:chase byers
to: caterina bertolucci
notes:lesz ennél jobb is, csak nem este tízkor

Vissza az elejére Go down
Caterina Bertolucci

Caterina Bertolucci


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2014. Apr. 21.
Age : 31
Tartózkodási hely : Őrültfalva

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 6:34 am


Chase
& Caterina

You would have to be half mad to dream me up.


Végigmustrál, amit egyébként sem szeretek – Legalább magadnak ne hazudnál, Caterina! – de ennek fejébe olyan kritikus a tekintete, hogy attól felmegy bennem az a bizonyos pumpa, de sikerül uralkodnom magamon; azaz gyorsabb lejjebb is tuszakolom. Nem akarok dühös lenni rá, hiszen annyira nem volt magánál az előbbi pár percben, hogy majdhogynem lecsúszott a székről, és most ebben a pillanatban azt figyelem, ahogy feljebb húzza magát a széken.
Ezután a kis attrakció után azt hiszem hogy elismerően mér végig, amitől elkerekednek a szemeim. Ez meg honnan jött? Nem mintha nem szoktam volna hozzá az olyan pillantásokhoz, de azt nem ilyen állapotban szoktam kapni… Tehát mivel gondolom nem egy vakkal hozott össze a sors, merem állítani hogy csak kibékíteni akar. Hahh! Milyen cuki.
Ezt követően felteszek neki egy kérdést amin elgondolkodik, sőt még egy halovány kis mosoly is megjelenik az ajkain. Vajon mire gondolhat? Vagy kire…? Kire… Nem, nem fogok Nála kilyukadni! Csak azért sem!
Hál’ Isten, cukifiú újfenten megment a gondolataimtól. És érdekeset mond. Van benne valami, bár én sosem fogtam így fel, lehet hogy történt valami olyan az életében, ami miatt… Jaj, oké, biztos hogy történt, különben nem lenne itt. Egyre kettyósabb leszek itt benn, kész röhej!
Nézem ahogy lassan felkel ültéből és elém áll. Érdeklődve figyelem további mondandóját, és megint csak meg kell állapítanom, hogy nem mond hülyeséget, sőt – ő pedig elintézi egy vállrándítással. Ettől akaratlanul is felfelé kunkorodik a szám széle. Mond egy rohadt nagy igazságot, és csak lazán megrándítja a vállát: tök egyszerű, emberek, nincs ebben semmi kunszt. Vagy csak én gondolok bele sokat? Nem t’om, de bírom.
Belenézek a szemeibe – illetve ő az enyéimbe – és megint csak azt veszem észre, hogy nem itt jár. Vagyis… nem, nem tudom megmagyarázni, egyszerűen csak olyan, mintha nem ezen a helyen lenne. Itt áll előttem fizikai valójában, meg tudnám érinteni, de lélekben távol van.
Mire észbe kapok, vissza is tér, és megragadja a karom. Magam is meglepődök, hogy egyáltalán nem erőszakos, sőt, szinte gyengéd… de azért nem tudnám lerázni egy legyintéssel rólam. Megejt két szót, és már vonszol is maga után ki az esőbe, és én eljátszom a gondolattal hogy ellenkezzek-e, de végül a nem mellett teszem le a voksom. Érdekes egy srác, meg kell mondanom, hát majd kiderül, mi sül ki belőle.
Kiérünk, és hálát adok az égnek azért, hogy ma nem raktam annyi festéket magamra, mint általában. Persze most is rajtam pihen a fekete tus meg szempillaspirál, de ennél nem több. Egy csöppet már érzem is, amint kenődik el… vagy már csak behaluzom? Elképzelhető. És nem tudom megállni vigyorgás nélkül.
- Király.
Csak ennyit tudok kinyögni, majd az ég felé fordítom a fejem és engedem, hogy a vízcseppek végigfolyjanak az arcomon, végig a nyakamon, hogy majd eltűnjenek a ruhám alatt, amitől egy kicsit megborzongok bár, de jól esik. És kuncogok. Megmagyarázhatatlan, már régóta nem nevettem, vagy még csak ahhoz hasonlót sem tettem. Konkrétan Erdély óta… Hmm… mire is akartam gondolni…?
- Köszönöm. Igazad van. – Fordítom felé a fejem és mosolygok. Aztán eszembe jut… - Basszus, még be sem mutatkoztam. – Kissé félrebillentem a fejem, szemeimet az övéibe fúrom. – Caterina Bertolucci, szolgálatára!



clothes: klikk
note: kééész ^^
music: klikk
Vissza az elejére Go down
Chase Byers
Admin
Chase Byers


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2014. Apr. 21.
Tartózkodási hely : Echo Rehabilitációs Központ

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:52 am

cat&chase,
thats right


Valamiféle haragot vélek felfedezni a szőke ciklon tekintetében, de csak egy pillanatra, és már tova is illan, mint tarka pillangó a tavaszi virágról.
- Itt mindenki kattos - motyogom magamban, de ha így jobban belegondolok, ez talán nem is annyira meglepő, tekintve, hogy egy idegszanatóriumban, mondhatni elmegyógyintézetben dekkolok. Kicsit feljebb csúszok a széken, mert lazaságom, nemtörődömségem és öngyilkossági-tusám közepette majd leesek róla. Ismét a lányra pillantok, és most úgy mérem végig, hogy enyhén érzékelje benne az elismerést, pusztán csak azért, hogy kicsit összepakoljam a lelkét, amit az imént porrá zúztam.

Visszakérdez. Miért szeretem az esőt? Elgondolkodok. Magam előtt látom a két évvel ezelőtti Allie-t és Chase-t, ahogy a két kutyával együtt rohanunk át a zuhogó esőben a parkon, és végül mindketten röhögve megállunk, hogy "most már úgyis mindegy". Halványan elmosolyodom.
- Hm? Ja... Tudod, az eső mindent elmos - jelentem ki. A semmibe meredek, majd lassan felállok és a lány elé állok.
- Tudod, az eső a gondolataidat is elmossa. Téged is elmos. Mindent - rántom meg a vállam, és valahogy mintha átbámulnék rajta, mintha nem is őt nézném, pedig az íriszeim a tekintetébe vájnak, de az értelmem valahol mögötte jár, messze, nagyon messze. Lassan visszaszökik belé az élet, mint egy vánszorgó vonat, amikor az éjszaka közepén beáll az állomásra. Őt nézem, és megragadom a karját, persze finoman, nem úgy, mintha ki akarnám csavarni, de azért ellentmondást nem tűrve.
- Gyere, megmutatom! - mosolygok rá, és elindulok kifelé, magam után húzva.
De hiszen még a nevét sem tudom...



from:chase byers
to: caterina bertolucci
notes:lesz ennél jobb is, csak nem este tízkor

Vissza az elejére Go down
Caterina Bertolucci

Caterina Bertolucci


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2014. Apr. 21.
Age : 31
Tartózkodási hely : Őrültfalva

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptyKedd Ápr. 22, 2014 4:46 am


Chase
& Caterina

You would have to be half mad to dream me up.


Kisétálok a társalgóba a többi gyogyósnak titulált ember közé és leülök egy srác mellé. Megereszti azt a mosolyt a tükörképére, majd az hála az esőcseppeknek, eltorzul, s olyannak láttatja őt, amilyennek az emberek, az orvosok gondolják: lelkileg gnómnak, érzelmileg beszámíthatatlan személynek. Én, személy szerint nem vagyok kattant, ő sem az… talán. Ezt nem tudhatom biztosra, ám azt vallom még mindig, hogy a gyógyszerektől vagyunk idegileg szétesve, és hogy a dokik próbálnak eltusolni valamit. Ahh, már megint az a nyamvadt üldözési mánia!
Érthetetlen okokból – nem tudom miért, talán mert el akarom űzni a gondolataimat Felőle… na jó, lehet hogy nem is csak talán – megszólítom, illetve sokkal inkább leszólom. Nem vesz róla tudomást, amit vehetnék úgy is hogy egyszerűen csak nem akarja észrevenni amit mondok, de amikor ráemelem a tekintetem, látom, hogy nem itt jár. Akár szürke függöny, ereszkedett rá a szemére valami, amit nem tudok pontosan beazonosítani, leginkább azért mert nem ismerem, ám eddigi tudásom alapján úgy vélem, valamiféle vízió gyötri, olyan, amilyet én is átéltem azután, hogy Őt láttam. Azt hiszem. Bár azt inkább visszaemlékezésnek hívnám… Na, már megint itt tartok!
Hogy újból eltereljem azokat a rohadt gondolatokat, megint bepróbálkozok, hátha sikerül. És összejön – ám cseppet sem olyan módon, ahogyan azt én elterveztem. Most meg mi a francot csinál? Végig vizslat? Mi van öcsém, nem tetszik valami?? Én itt tök jó fej akarok lenni, látom hogy valami nem stimmel nála perpill, erre így reagál? … Cat, te is önnön okokból szólsz hozzá… Kuss! A lelkiismeretemnek most nem osztottam szerepet!
Nem mutatom ki mi zajlik le bennem, csak azért sem. Csupán a szememben lehet látni fellángolni a harag szikráját, de ezen kívül nyugodt az arcom. Már amennyire egy agyonsminkelt arc lehet nyugodt.
A válaszát tekintve nem tudom, mit vártam. Hogy helyeselni fog? Azért tettem fel úgy a kérdést, ahogy, nem? Bár, ha belegondolok elég szomorúan néz ki, viszont az is igaz, hogy ezen az Istenverte helyen ki nem? Túl sok kérdés ez most nekem, nem is szórakozok velük. Egy másodpercre megfordul a fejemben hogy nem válaszolok neki, hogy itt hagyom, de mégsem teszek ekképp. Próbálok valami halvány mosolyfélét varázsolni az arcomra, egy amolyan „szívből jövőt”, és csak azután válaszolok.
- Igen? És mit szeretsz benne? – Kérdem lágyan, miközben kilesek az ablakon. Be kell vallanom, van valami megkapó ebben is, de… - Én inkább a napos időt szeretem. Olyankor jó kedvem lesz – ami itt nem szerencsétlen dolog. Szerintem. – Lopva a srác felé fordulok, remélem nem vagyok sem bunkó, sem rámenős, és nem tépi le a fejemet amiért beszélek hozzá. Uram Isten, ezen az átkozott helyen teljesen átalakul a személyiségem! Na nem! Ez ellen tennem kell valamit! … De nem ezzel a sráccal kezdem.



clothes: klikk
note: kééész ^^
music: klikk
Vissza az elejére Go down
Chase Byers
Admin
Chase Byers


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2014. Apr. 21.
Tartózkodási hely : Echo Rehabilitációs Központ

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptyKedd Ápr. 22, 2014 2:14 am

cat&chase,
shit


A szék támlájának támaszkodom, összefonom a karjaim, és még mindig magamat bámulom az ablak tükrében. Az arcom összefolyik a szürke esőcseppekkel, és a pára lassan elmossa minden vonásomat.
Végleg ez fog velem történni. Ha nem teszek valamit nagyon gyorsan, előbb-utóbb beleőrülök abba, hogy itt vagyok, és már most is kezdem elveszteni a józan eszem. Elfogyok, mint egy gyertya, elvesztem az identitásom, a jellegem, és csak egy kóbor élőlény leszek, akinek már a szíve is csak féltempóval ver, mondván, minek siessen.

Felállok. Átvágok a termen. Izzad a tenyerem, amikor kilépek az ajtón. A lépcsőház felé veszem az irányt, szinte futva érkezem meg a legfelső szintre, ahol az irodák vannak. Lapidus és a többiek is ilyenkor tartják a foglalkozásokat, csak egy ápoló lép be éppen a közös szobájuk ajtaján. Hangtalanul felgyorsítom a lépteim és mögé lépek, megfogom a fejét, és olyan gyorsan töröm ki a nyakát, hogy sikoltani sincs ideje. Ez egyetlen olyan terem a felső szinten, aminek az ablaka nincsen berácsozva, hiszen itt általában mindig van legalább egy ápoló, aki megakadályozza, hogy a szuicid hajlamú elmebetegek kihasználják a viktoriánus ház különleges magasságát. Kitárom a kétszárnyú ablakot és kifelé bámulok. A szél befelé fújja az esőt, a cseppek az arcomon, ruhámon kopognak. Belekapaszkodok a párkányba, és felállok rá. Kitárom a karjaim, és érzem, hogy valaki meglök hátulról. Tudom, ki az. Az osztálytársam, aki nem tért velünk vissza az erdőből.
Zuhanok. Olyan, mintha percekig tartana. Csurom víz vagyok a zuhogó esőtől, és ahogy esek, hangtalanul figyelem a körülöttem lévő lelkeket. Csendesen, rezzenéstelen arccal nézik, ahogy végül földet érek.
Nem fáj. A nyakam kitekeredett, a vállam kifordult, a térdkalácsom összezúzódott. Nyitott szemekkel fekszem a földön, és hagyom, hogy az esőcseppek elmossák az utolsó nyomaimat erről a földről.

És most visszatérek. Egy szőke csaj éles hangja szakít ki a békéből, a nyugalmas halálból, a tekintetem lassan megtelik élettel, ahogy a lelkem is kitölti a testemet.
Nem tudom, mit mondott, nem is érdekel, de újra megszólal. Ekkor fordulok csak felé, pofátlanul és tüzetesen végigmérem. Arcizmom sem rándul, amikor válaszolok.
- De. Én szeretem az esőt.


from:chase byers
to: caterina bertolucci
notes:-

Vissza az elejére Go down
Caterina Bertolucci

Caterina Bertolucci


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2014. Apr. 21.
Age : 31
Tartózkodási hely : Őrültfalva

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptyKedd Ápr. 22, 2014 1:04 am


Chase
& Caterina

You would have to be half mad to dream me up.


Figyel az a rohadék. Tudom, hogy figyeltet engem, bármire képes lenne azért, hogy engem az őrület szélére taszítson, pedig én normális vagyok, én tudom hogy mit láttam, csak itt nem értik ezt meg és gyógyszerekkel tömnek, hogy beteg legyek, hogy kimossák az agyam, azért küldenek folyamatosan pszichiáterhez, szakavatottak, tudják mit kell tenniük…
Gyors mozdulattal megrázom a fejem, már megint ilyen gondolataim támadtak. Csak azt kell tennem mint az elmúlt pár alkalommal. Úgy kell tennem mint aki lenyeli azt a sok bogyót, majd valamilyen úton-módon elrejtenem valahol a bizonyítékot. Ezt nektek, barmok!
Kibámulok az ablakon egy pár másodpercig az udvarra, nézem ahogy az eső mindent beterít maga körül, de hirtelen megelégelem és idegesen elfordítom az arcomat. Idegesít a tudat, hogy vannak emberek akik kint lehetnek, én meg bent rohadok, a katonáim kapitány nélkül lézengenek, tudom, hogy nem szeretnek nélkülem lenni, az én drága katonáim… a katonáim… mint Ő is volt…
Nem!
Dühödten fújtatok, kivágom a szobám ajtaját és kibaktatok a társalgóba. Lehet hogy nem kéne, tekintve hogy néhány – tényleg őrült – fegyháztársam igencsak fel tudja húzni az agyam, de a pillanat hevében nem pont ez érdekel, amilyen gyorsan csak tudok, leülök a legközelebbi helyre amit találok – egy fiú mellé, aki perverzen vigyorog a saját tükörképével. Szuper.
- Tetszik amit látsz, édes? – Fejem kissé lehajtom, feketére festett pilláim között nézek fel rá, hangom leheletnyi csupán, nem is vagyok biztos benne hogy meghallja, sőt mi több, abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán neki mondtam-e, vagy inkább csak magamban beszéltem. Ő is mindig ezzel piszkált… állítólag imádta mikor csak úgy meg-megszólaltam, néha oda sem figyelve arra, mit ejtek ki a számon, és ő jókat mosolyoghatott rajta… Így tudta meg azt is, hogy szeretem. Szerettem. Hát nem röhej? Ő még csak utalást sem tett rá, csak megakart dön – állj! Nem! Nem gondolunk ilyen hülyeségekre!
Talán el kéne terelnem a figyelmemet – nagyon szemét dolog lenne ezt a srácot használnom hozzá? Vagy megtehetem? Már velem is megtették, nem? Akkor én miért legyek jó fej annyira, hogy ne tegyem meg? Rendben. Csak mert olyan szépen megbeszélem magammal fejben a dolgokat – amiből szerintem egy-két dolog az arcomra is kiül – engedek és megszólítom őt.
- Szia. – Édesen pislantok párat, a hatás kedvéért, elmosolyodok és kissé félrebillentem a fejem. – Te sem bírod az esőt, igazam van?


clothes: klikk
note: kééész ^^
music: klikk
Vissza az elejére Go down
Chase Byers
Admin
Chase Byers


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2014. Apr. 21.
Tartózkodási hely : Echo Rehabilitációs Központ

Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 10:52 pm

cat&chase,
mmm


- Menj innen - köpöm a szót az egyik beteg felé. Na Ő tényleg beteg, és soha nem hagy békén. Mindenhova követ, rám van kattanva, nem tudom, mit akar, de egy szót sem szól.
- Hagyj békén! - szólok oda keményebben. Nem akar lelépni. Veszek egy mély levegőt, kifújom, oké. Úgy áll előttem, mint kislány a cukorkaboltban, még az ujjat is szopja.

- TAKARODJ INNEN! - kiabálok rá. Egy ápoló elindul felénk, de intek, hogy semmi baj nincsen. Szúrós szemmel néz rám, látom, figyel. Felé sandít újra és újra. A csaj meg végre eltűnik.
A falon lévő órára pillantok. Még fél óra a foglalkozásig. Nagyszerű. Odakint esik, szóval esélyem sincs, hogy elbújjak az udvar egy eldugott pontján, mivel ki sem engednek. Agyhalál... előre várom, hogy az a ribanc Lapidus hülyeségekkel tömje a fejünket, felírjon még negyven adag kapszulát, és úgy bánjon velünk, mint az óvodásokkal.
Az a szajha mindenről tud, és direkt tart itt minket, csak azt nem tudom, miért. De nem közülük való, pedig már ez is megfordult a fejemben, de nem, biztos nem, érzem, tudom, hogy egyszerű, mezei ember, csak azt nem tudom, miért áll érdekében bent tartani minket és titkolózva tönkretenni a még ép elménket.
Nem baj, kijutok innen, ő meg csak leshet majd utánam. Haján mosolyt váltok a tükörképemmel, akit az ablaküvegben pillantok meg. Egyébként szörnyen nézek ki - a szemeim be vannak esve, karikásak, sápadt vagyok, és rettenetesen sovány. Teljesen tönkre vágtak...

from:chase byers
to: caterina bertolucci
notes:-

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Cat&Chase, társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cat&Chase, társalgó   Cat&Chase, társalgó Empty

Vissza az elejére Go down
 
Cat&Chase, társalgó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Echo House :: Echo House :: Emelet-
Ugrás: